Інструкції, рекомендації
Інструкції і рекомендації для користувача геопорталу Житомирської області
Геопортал містобудівного кадастру Житомирської області - це комплексний інтернет – ресурс, який дає можливості отримати доступ до відкритих даних аналітичної і географічної інформації об'єктів на території області.
Представлені набори даних поділено на дві основні категорії, які визначені Законом України "Про національну інфраструктуру геопросторових даних":
- базові набори даних /веб-застосунки/
- тематичні набори даних /веб- застосунки, реєстри документації, інше/
На центральному банері геопорталу розташована панель переходу на карту порталу «на карту».
На головній стрінці розташовані блоки інформації базових і тематичних наборів даних.
При наведенні на панель набору даних користувач може ознайомитись з переліком шарів окремої тематичної карти .
При натисканні на обрану панель відбувається перехід по зовнішньому посиланню на відповідний картографічний ресурс.
Як користуватися веб-застосунками базових та тематичних наборів даних?
Схема інструментів більшості карт для користувача.
У деяких картах розміщення інструментів може відрізнятись
У правому верхньому кутку розташована панель з назвою застосунку та панель пошуку адреси і місця.
У цій зоні наявні кнопки більшення (+), зменшення (–) карти (другий варіант - прокручування коліщатка миші). Нижче розташовані кнопки «Екстент за замовчуванням» та «Моє місцерозташування».
У лівому нижньому кутку знаходяться інструменти для отримання координат обраної точки на карті (WGS-1984) та показчик поточного масштабу карти.
У правому верхньому кутку є панелі «Галерея базових карт», «Легенда», «Список шарів», «Повноекранний режим», «Оглядова карта».
У правому нижньому кутку панель відкриття «Таблиці атрибутів»
У нижній частині карти розташовані панелі «Опис» (Коротка інформація про карту), «Вимірювання», «Друк», «Малювання», «Шторка»
Майже усі панелі можуть трансформуватись та переміщуватись за бажанням користувача.
Перегляд інформації по вибору об’єкта на карті
При натисканні на обраний об’єкт з’являється вікно з атрибутивною інформацією. На кольоровому фоні виводиться кількість наборів даних для перегляду у обраній точці. Перемиканням курсору …. або…. Користувач обирає інформацію.
Атрибутивна інформація може мати посилання на інші ресурси. При натисканні на посилання здійснюється автоматичний перехід на обраний ресурс.
Вікно артибутивної інформації можна розгорнути, закрити.
Панель «Таблиця атрибутів»
Для перегляду атрибутивних даних в табличній формі необхідно натиснути на панель «Таблиця атрибутів» (за замовчуванням вона розгорнеться на третину екрана). Потягнувши таблицю за верхній край є можливість розширити кількість інформації для перегляду.
Переключаючи шари даних, користувач обирає тип набору даних. Поля інформації відповідного набору даних розташовані під основною панеллю. Якщо користувач знайшов необхідну інформацію, подвійним кліком на крайню ліву кнопку таблиці (рядок виділиться) ……можна пробачити цей об’єкт на карті з відкритим вікном атрибутивної інформації. Також сервіс дає декілька варіантів перегляду таблиці.
Для закриття інструменту потрібно натиснути на панель «Таблиця атрибутів»
Панель «Легенда»
При натисканні на панель «Легенда» розкривається вікно з позначками відповідних об’єктів на карті. Якщо позначень багато, є можливість прогорнути інформацію планкою, що розташована з правої сторони, або потягнувши за правий нижній куток збільшити кількість позначень для перегляду.
Панель «Список шарів»
Дає можливість користувачу вмикати або вимикати шари і набори даних. Для цього необхідно розкрити списки наявних шарів. Наявність знаку або його відсутність дає поняття, які шари інформації відображаються на карті
При натисканні на зону …. з випадаючого списку можна налаштувати повний екстести карти, прозорість відображення інформації, змінити розташування шару відносно іншого та отримати інформацію про елемент.
Панель «Вимірювання»
Користувач може проводити вимірювання на карті по площі, відстані, координатам, з урахуванням вибору одиниці вимірювання.
Панель «Малювання»
За допомогою інструментів малювання є можливість у відкритій карті наносити власні об’єкти у вигляді точок, ліній, полігонів, тексту, обирати колір таких об'єктів та варіанти побудови. Зберігати такі карти користувач може за допомогою панелі "Друк".
Панель «Друк»
Сервіс надає можливість користувачу зберегти обрану карту (по обраному екстенту). З урахуванням налаштування розміру документу, електронного формату, інших розширених налаштувань формується один чи більше електронних документів користувача.
Панель «Шторка»
Інструмент дозволяє «закрити» обрану інформацію для миттєвого аналізу окремих наборів даних.