Поліський національний університет

Поліський національний університет – єдиний на Житомирщині національний ВНЗ, який є базовим з підготовки фахівців для більшості галузей економіки Полісся України (Житомирської, Рівненської, Волинської областей).

Нині це великий комплекс з розвинутою інфраструктурою:

  • 8 факультетів (агрономічний, технологічний, ветеринарної медицини, інженерії та енергетики, екології і права, лісового господарства, обліку та фінансів, економіки та менеджменту);
  • 42 кафедри та 85 їх філій на виробництві та в науково-дослідних установах;
  • 5 Науково-інноваційних інститутів (інститут економіки і агробізнесу; інститут агротехнологій та землеустрою; інститут тваринництва та ветеринарії; інститут екології та лісу; інститут механізації агропромислового виробництва та енергоефективності);
  • Науково-дослідний інститут регіональних екологічних проблем;
  • Інститут післядипломної освіти та дорадництва;
  • Дослідне поле;
  • Ботанічний сад;
  • Навчальна ферма та навчально-науково-виробнича клініка ветеринарної медицини;
  • Наукова бібліотека;
  • Редакційно-видавничий відділ;
  • Розвинута мережа громадського харчування;
  • Спортивна база

В структурі університету 2 ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації: Будівельний коледж в місті Житомирі та Технікум землевпорядкування в селищі Ярунь Новоград-Волинського району Житомирської області.

В межах міжнародного партнерства університет співпрацює з Японією, Німеччиною, Швецією, Польщею, Італією, США, Великобританією, Францією, Данією, Нідерландами, Литвою, Росією та іншими країнами. Важливим напрямом міжнародної діяльності є надання можливості студентам вивчення новітніх сільськогосподарських технологій та організації приватного бізнесу при проходженні виробничої практики у фермерських господарствах Великобританії, Німеччини, Франції, Данії, Нідерландів, Польщі, Швейцарії,США.

В процесі підготовки фахівців в університеті втілюється в життя концепція національного і духовного відродження. Працює 24 колективи художньої самодіяльності, серед яких народний студентський хор, народний духовий оркестр, народний студентський театр, студентський танцювальний ансамбль, академічний хор викладачів та співробітників.

Студенти університету є членами збірних команд України з різних видів спорту. Щорічно близько 50 студентів стають призерами міжнародних і державних спортивних змагань.

Організація навчального процесу в університеті базується на багатоступеневій системі вищої освіти, а саме: формування бакалавра на базі випускників загальноосвітніх шкіл і

12 січня 2020 року, в день відзначення 113-ї річниці від дня народження Сергія Павловича Корольова був створений Регіональний інноваційно-космічний кластер «Полісся», з ініціативи 12 учасників: Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирської обласної ради, Житомирської міської ради, Державного космічного агентства України, Національного центру управління та випробувань космічних засобів, Музею космонавтики ім. С.П. Корольова, Житомирського національного агроекологічного університету, Житомирського військового інституту імені С.П. Корольова, Андрушівської астрономічної обсерваторії, ТОВ «ЕСРАЙ Україна», Центру робототехніки та мейкерства «Robot.ON», Загальноосвітньої школи №8 м. Житомир (шкільна астрономічна обсерваторія).

Початком діяльності щодо створення Кластеру стало підписання 21 грудня 2018 року угоди про науково-технічне співробітництво між Національним центром управління та випробувань космічних засобів та Житомирським національним агроекологічним університетом.

Сьогодні Поліським національним університетом виконуються наукові проекти, що направлені на геоінформаційний аналіз та вирішення першочергових проблемних завдань. Серед них:

Оцінка рівня продовольчої безпеки країни в умовах запровадження ринку землі Переглянути
Інтегрована система попередження та ліквідації лісових пожеж Переглянути
Модель управління регіоном на платформі космічних та геоінформаційних систем -
Оцінка рівня соціальної безпеки в умовах поширення коронавірусної інфекції -
Дослідження з проблематики інформаційної безпеки «Stop Fake» Переглянути
Впровадження ГІС-технологій та розробка геопорталу в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику -
Визначення структури посівних площ Житомирської області за результатами ДЗЗ -
Створення геоінформаційної бази водних ресурсів Житомирської області -

Картографічні ресурси

Назва Перейти
Назва Перейти
Назва Перейти
Назва Перейти
  Перейти

Розпорядник інформації

Поліський національний університет

Поштова адреса: 10008, м. Житомир, Старий бульвар, 7
Телефон: (0412) 22-85-97
Електронна пошта: znau_dilovod@i.ua
Ректор: Доктор економічних наук професор Скидан Олег Васильович

Проєкти створювали:

Литвинчук Ірина Леонідівна - доктор економічних наук, доцент Iryna.lytvynchuk@ukr.net
Николюк Ольга Миколаївна - доктор економічних наук, доцент nikolyukolya@gmail.com
Федонюк Тетяна Павлівна - доктор сільськогосподарських наук, професор tanyavasiluk2015@gmail.com
Топольницький Павло Петрович - кандидат технічних наук, доцент topolua@ukr.net
Пивовар Петро Вікторович - кандидат економічних наук, доцент symon-pyvovar@ukr.net
Гуреля Віталій Вікторович - кандидат сільськогосподарських наук gurelya.v@gmail.com